Суд виправдав активіста за пікет біля міськради

Минулої п’ятниці у Володимирському міському суді мав відбутися розгляд протоколу про адміністративне порушення за статтею 185-1 Адміністративного кодексу  України «організація незаконного мітингу», який місцева поліція склала на Василя Сусіка та Євгена Нагірного. Останньому інкримінували ще й непокору поліції.

Як писала наша газета, активісти перед сесією міської ради, розгорнули плакати з вимогами контролю громадськості для забезпечення прозорого використання коштів, які надійшли у бюджет як ПДФО військових. Пікет припинила місцева поліція.

Коли активісти у визначений час – о 10.00 прийшли до суду, цю справу не розглядали, бо як згодом з’ясувалося, з поліції  на ту пору  не надіслали матеріали. Отож, зробили це  кількома годинами пізніше, коли так звані винуватці  почали розходитися.

У таки винесеній цього дня  постанові суду зазначається, що адміністративний матеріал надійшов сюди  15 вересня о 12. 40, що, на думку суду, свідчить про порушення органами поліції прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

«Підозрюваний у судовому засіданні свою провину за інкримінованими правопорушеннями не визнав, мотивуючи тим, що ніяких мітингів не організовував, перебував на площі з плакатом та своїми діями намагався звернути увагу голови міської ради та депутатів з приводу перерозподілу коштів місцевого бюджету Збройним Силам України», зазначається у судовій постанові.  Що стосується непокори поліції, активіст пояснив, що на вимогу начальника поліції пішов від будівлі міської ради, але його догнав поліцейський і склав протокол.

У матеріалах справи також йдеться про те, що протокол про адмінправопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, зокрема, у ньому не в повному обсязі викладено суть цього правопорушення. Крім того, протокол поліції не містить жодних посилань та зазначення технічного засобу, яким здійснено відеозапис, а відтак долучений DVD-R диск не можуть вважатися належним та допустимим доказом вчинення адмінпорушення.

Суд постановив провадження у цій досить нашумілій  справі закрити  через відсутність  складу адміністративних правопорушень. 

Ярослава КОЛОСКОВА

Вас може зацікавити

Більше схожих записів

keyboard_arrow_up